קטגוריות
אינטרנט

מי שמצביע, משפיע

רועי שלומי התחיל את המהומה בביצת הבלוגרים הישראלית במאמר ב-Ynet.

הדיון, לכאורה, על כסף. כמה עולה לנו רישום מתחם בארץ (לעומת העלויות בחו"ל), ולאיזו מטרות הולך הכסף אותו משלמים לאיגוד האינטרנט הישראלי. האם אנחנו לקוחות, והאם ככאלה אנו רשאים להביע דעה על השימוש שנעשה בכסף? אולי יש כאן ניסיון להכניס אחד משלנו (דהיינו, בלוגר), למערכת. ישנם מי שמוטרדים מרמת השקיפות של פעילות הארגון וחוששים מהחמרה של המצב.

בעוד אני מאמין כי האיגוד פועל מתוך כוונה טובה, הכוונה לסגור את החברות בצורה שלא תאפשר לחברים חדשים זכות הצבעה לשנה היא מטרידה. אני הצטרפתי כדי לשמר, לא לחרב. אני מאמין כי מרבית המצטרפים החדשים גם הם באים מתוך כוונה זו.

4 תגובות על “מי שמצביע, משפיע”

אני בהחלט חושבת שזו הכוונה של כולנו. הרי האיגוד בהחלט מקדם מטרות שחשובות לכולנו.
יש ליקויים מסויימים, קרוב לודאי שאפשר (ובוודאי שצריך) לתקנם. וזו הסיבה שבגללה אנחנו רוצים להיות שם.

הדיון מבחינתי הוא קודם כל על שקיפות, בקרה ומקצועיות. זה הכל. אי אפשר לנהל דיון על דברים אחרים לפני שפותחים בפני כולם את הכל. ודרך אגב, מתנהל דיון ער על מדוע האיגוד צריך לפעול למען המטרות האלו, ועל בסיס איזה מימון. אין שום בעיה עם גוף למען האינטרנט, אבל לא כל מי שקונה דומיין רוצה לתרום למטרות האלו, וכך זה מתנהל בחו"ל.
בראש ובראשונה צריך לזכור שאת השירות הבסיסי של האיגוד (מרשם הדומיינים) הוא צריך לספק בצורה איכותית ויעילה, מה שממש לא קורה היום.

מכל התלונות, גיל, אני חייב לציין שההתנהלות של אתר הרישום של ISOC אכן תקוע, פרימיטיבי ומגוחך. כל השיטה של אישור פעולות בפאקס עם ברקוד היא הזויה לחלוטין, צריך להיות חיתוך חד וחלק של העולם האנאלוגי מהתהליך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.